به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مهندس سید حسین صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در همایش معاونین غذا و دارو در کاشان گفت: در سال 1398 که توسط مقام معظم رهبری بنام سال رونق تولید نامگذاری شده است، اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی راهبردهای هفت گانه در رونق تولید را در ابتدای سال ۹۸ اعلام کرد که از جمله آنها اتخاذ تدابیر لازم به منظور رونق تولید و تسهیل در امور صدور مجوزهای تولید و استفاده از پتاسیل بخش خصوصی و انجمن ها و اتحادیه های شرکت ها و اصناف تجهیزات پزشکی است.

وی افزود: در این همایش ارائه برنامه های جهت تفویض پاره ای از امور به دانشگاههای علوم پزشکی کشور در جهت تمرکز زادیی و تسهیل و تسریع کارها با استفاده از توان و امکانات دانشگاهها بیان شد.

مهندس صفوی گفت: در جهت کاهش تصدی گری ها، مطابق بخشنامه های دولت و اسناد بالادستی، برنامه های اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی جهت برونسپاری پاره ای از امور غیرحاکمیتی به انجمن ها و تشکل ها در این همایش طرح شد.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در پایان گفت: معرفی سامانه های تجهیزات پزشکی که در پورتال imed.ir در دسترس دانشگاهها و شرکتها و عموم مردم می باشد بخصوص در بخش ساماندهی تامین و توزیع و نگهداشت تجهیزات و ملزومات پزشکی مرور گردید و برنامه های عملیاتی در این راستا که در سال ۹۸ انجام خواهد شد به معاونین غذا و دارو دانشگاههای علوم پزشکی اعلام گردید.

لازم به ذکر است همایش معاونین غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 11 و 12 اردیبهشت در حال برگزاری است.